ABCÇDEFGHIİJKLMNOÖPRSŞTUÜVYZ
Sponsorlu Bağlantılar

Vedat

Vedat İsminin Anlamı, Vedat İsminin Genel İncelenmesi, Vedat isminin kökeni, Vedat isminin analizi hakkında detaylı bilgileri bulabilirsiniz. Vedat  ismi Cumhuriyet dönemi sonrası ve günümüz  popüler isimlerinden olmakla beraber günümüzde yaygınlığını kaybetmiştir yinede bazı aileler tarafından tercih edilen sevilen isimlerdendir.

Vedat isminin analizi : Aklına geldiği gibi davranan, kendi içine dönük, üzüntü ve sevinci bir arada yaşayan, hırslı, zorluklara karşı direnen, algılaması yüksek, mantıklı karar veren, ketum, duygularını açmakta zorlanan, esrarengiz davranışlar sergileyen, hatta bazen tanımakta bile zorlanılan bir kişilik enerjisine sahiptir.

  Sponsorlu Bağlantılar
 • İsim: Vedat
 • Anlam:Dostluk, sevme, sevgi
 • Cinsiyet:Erkek
 • İsim Tercihi: Uygun
 • İsim Tercihi Analizi: Çocuğunuza isminin verilmesinde, isminin anlamı, kökeni , Dini açıdan kullanımı veya söyleyişi konusunda herhangi bir sorun olmayıp rahatlıkla çocuğunuza ismi rahatlıkla verebilirsiniz.
 • ismininanlamlari.com Binlerce İsimin Anlamı, İsmin Analizi, Dini Açıdan İncelenmesi, Caiz Mi?, Kurandaki Anlamı,Ebced Değeri, Kuran Kerimde Geçiyor Mu?
  İsmin Kökeni, Karakteristik Analiz ve İsim ile ilgili Özel Yorumlar ve daha birçok bilgiyi sitemizde bulabilirsiniz.
  Ebced Değeri:
  İsme ait ebced değeri henüz girilmemiş.
 • Köken:Arapça

VEDAT Türkiye’de en çok kullanılan 204. isim (… 202. turan, 203. nesrin, 204. vedat, 205. ekrem, 206. ceren, …). Ülkemizde yaklaşık her 892 kişiden birinin adı VEDAT ve ismin yaygınlık oranı binde 1.12. VEDAT adının yaygınlık oranının Türkiye’nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde yaklaşık 86,157 kişinin isminin VEDAT olduğu ve VEDAT isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1331 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

Vedat ismi ile tanınan ünlüler:

Mehmet Vedat Tek (1873, İstanbul – 1942, İstanbul), Türk mimar. 20. yüzyılın başlarındaki çalışmalarıyla tanınmakta ve Birinci Ulusal Mimarlık Akımı’nın Mimar Kemalettin Bey ile birlikte en önde gelen iki isminden biridir.

Vedat Türkali (doğumu. 13 Mayıs 1919, Samsun) Abdülkadir Demirkan ‘ın (1950’li yıllarda Abdülkadir Pirhasan olmuştur) yazılarında kullandığı ismidir. Senarist, şair ve romancı olan Türkali, liseyi Samsun Lisesi’nde okuduktan sonra 1942 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun olmuştur. Aynı yıl eşi Merih Pirhasan’la evlenmiştir.

Vedat Ali Dalokay, (d. 10 Kasım 1927, Elazığ – ö. 21 Mart 1991, Kırıkkale). Türk mimar. Ankara eski belediye başkanı.

Vedat İnceefe (d. 1 Nisan 1974, Burhaniye, Balıkesir), Türk eski millî futbolcu, teknik direktör. Galatasaray’ın eski futbolcularından olan Vedat, Reis lakabıyla çağrılmaktadır.

Vedat Sakman (1949,-), müzisyen.

Vedat Okyar, (d. 1 Ağustos 1945, Bursa – ö. 20 Temmuz 2009, İstanbul) eski futbolcu, spor yazarı, yorumcu. Beşiktaş camiasi tarafindan “Büyük Kaptan” diye anılırdı.

Vedat Günyol (d. 6 Mart 1912, İstanbul – ö. 9 Temmuz 2004, İstanbul), Türk çevirmen, eleştirmen, yayıncı ve yazar.

Vedat Örfi Bengü (d. İstanbul 14 Ekim 1900, ö. İstanbul 25 Mayıs 1953) Türk film yönetmeni ve senaryo yazarı. Türk sinemasında Muharrem Gürses’ten önceki ağdalı melodran türünün babası sayılır.[1]

Vedat Dicleli (d. 1912, Pamukova, Sakarya, Türkiye), (ö. 12 Şubat, 1975), Türk siyasetçi.

Sponsorlu Bağlantılar

Vedat Vatansever (d. 20 Eylül 1969, Bursa), Sarı Fırtına[3] lakaplı eski Türk milli futbolcusu. [4]

Vedat Kapurtu (d. 30 Haziran 1978, Bakırköy, İstanbul), Türk futbolcu. 1. Lig’in yeni ekiplerinden Göztepe’de oynamaktadır.

Vedat Nedim Tör, (1897 – 1985), Türk siyasetçi.

Vedat Özdemiroğlu (kısaca V.Ö. olarak da anılır) (d. 7 Kasım 1968) Türk mizah yazarı ve güldürmen.

Vedat Uysal (d. 30 Kasım 1962, İstanbul), Türk eski futbolcu, teknik direktör.

Vedat Garan (d. 1895, İstanbul) – (5 Ekim 1964), Türk asker.

Vedat Ali Özkan, (d. 1923, Devrek, Zonguldak, Türkiye) – (ö. 3 Aralık 1977), Türk siyasetçi.

Vedat Çorlu (d. 1964, İstanbul) yayıncı ve çevirmendir.

Vedat Aydın, Ankara Büyükşehir Belediye eski başkanı.

Vedat İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Vedat ismi için yaptığımız araştırma sonucu Kuranı Kerimde geçmediği tespit edilmiştir.

Vedat İsmi Caiz Mi?

ismininanlamlari.com olarak yaptığınız araştırmalar sonucunda sonucunda Vedat isminin caiz olduğu tespit edilmiş olup rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Vedat İsmi Akrostiş Şiir

Vedat ismi ile ilgili Akrostiş şiirimiz aşağıdaki gibidir. Akrostiş şiiriniz mi var? Bize yollayın sizin adınıza yayınlayalım.

Vuruldum aşık oldum
Elimde değil seni çok seviyorum
Dur gitme dedim kalbimden
Aşk seninle anlam kazanacak
Tam kalbimden vuruldum

Virane olmuş gibi
Eser gelirim sevginle beraber
Dilimden bir sevda busesi
Aşk seninle anlam kazanacak
Terkedip gittiğin günden beri

Gelen aramalar: vedat isminin anlamı nedir,vedat isminin kurandaki anlamı,vedat isminin osmanlıca anlamı

Tags: , , , , , ,

Henüz Yorum Yapılmamış.

Bir Cevap Yazın