ABCÇDEFGHIİJKLMNOÖPRSŞTUÜVYZ
Sponsorlu Bağlantılar

Selma

Selma İsminin Anlamı, Selma isminin kökeni Genel İncelenmesi, Selma isminin kökeni hakkında detaylı bilgileri bulabilirsiniz. Selma ismi günümüzde birçok ünlü eğitimci, oyuncuya , karikatürcüye verilmiş bir isim olup günümüzde de popülerliğini koruyan aileler tarafından tercih edilen kız  isimlerinden biridir.

Selma isminin analizi : Hayalperest, sanatçı, duygusal bir kişiliğe sahiptir. Yaratıcılık gücünü, aklını kullanarak üst seviyelere çıkarır.

  Sponsorlu Bağlantılar
 • İsim: Selma
 • Anlam:1.Doğru ve iyi yolda, selamette olma 2.Güzel, hoş kadın
 • Cinsiyet:Kız
 • İsim Tercihi: Uygun
 • İsim Tercihi Analizi: Çocuğunuza isminin verilmesinde, isminin anlamı, kökeni , Dini açıdan kullanımı veya söyleyişi konusunda herhangi bir sorun olmayıp rahatlıkla çocuğunuza ismi rahatlıkla verebilirsiniz.
 • ismininanlamlari.com Binlerce İsimin Anlamı, İsmin Analizi, Dini Açıdan İncelenmesi, Caiz Mi?, Kurandaki Anlamı,Ebced Değeri, Kuran Kerimde Geçiyor Mu?
  İsmin Kökeni, Karakteristik Analiz ve İsim ile ilgili Özel Yorumlar ve daha birçok bilgiyi sitemizde bulabilirsiniz.
  Ebced Değeri:
  İsme ait ebced değeri henüz girilmemiş.
 • Köken:Arapça

SELMA Türkiye’de en çok kullanılan 196. isim (… 194. fırat, 195. harun, 196. selma, 197. irfan, 198. sami, …). Ülkemizde yaklaşık her866 kişiden birinin adı SELMA ve ismin yaygınlık oranı binde 1.15.

Selma ismi ile tanınan ünlüler:

Selma Björnsdóttir (d. 13 Haziran 1974, Reykjavík), İzlandalı şarkıcı, oyuncu.

Selma Güneri (d. 1 Şubat 1948, İstanbul) Sinema ve ses sanatçısı.

Selma Lagerlöf (d. 20 Kasım 1858, Marbacka, İsveç – ö. 16 Mart 1940, Marbacka, İsveç) İsveçli yazar. Efsane ve masallara dayanan yapıtlarıyla tanınmıştır. Nobel Edebiyat Ödülü’nü alan hem ilk kadın yazar, hem de ilk İsveçli yazardır.

Selma Ergeç (d. 1 Kasım 1978, Hamm-Bockum-Hövel), Türk-Alman oyuncu ve manken.

Selma Karahan Kutluğ (d. 26 Ağustos 1953, İstanbul), Türk oyuncu. Lise mezunudur. Tümay Özokur Film Reklam adlı kast ajansındadır. İstanbul Şehir Tiyatroları’na 1963 yılında girdi.

Selma Emiroğlu (d. 1927 İstanbul) ilk Türk kadın karikatürcüsüdür.

Sponsorlu Bağlantılar

Selma Irmak (d. 8 Mart 1971, Kızıltepe, Mardin), Türkiye Büyük Millet Meclisi 24. dönem Barış ve Demokrasi Partisi Şırnak milletvekilidir.

Selma Tarcan, (d. 1955), tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu.

Selma Geçer (d. 26 Aralık 1975, Ankara), Türk Halk Müziği ses sanatçısı.

Selma Aliye Kavaf (1 Temmuz 1962, Denizli), Türk siyasetçi, öğretmen. Devlet Bakanı Kavaf, 2007’den bu yana Adalet ve Kalkınma Partisi Denizlimilletvekili olarak mecliste yer alır. Denizli’den seçilmiş ilk kadın milletvekilidir.

Selma bint Amr (Arapça: سلمى بنت عمر‎) islam peygamberi Muhammed’in dedesi Abdilmuttalib bin Haşim’in annesidir. Selma bint Amr İslamiyet’ten önceki ismi Yesrib olan Medine’nin soylu ve güçlü ailelerinden Neccaroğulları’ndandır. Tam künyesi Selma bint Amr bint Zayd bint Labid bint Khidash bint Ghanm bint Adiyy bint Najjar’dır. [1].Bu aile Yesrib’i yöneten iki kabileden biri olanHazrec kabilesine bağlıdır.

Selma Rıza Feraceli (d. 5 Şubat 1872 – ö. 5 Ekim 1931), ilk Türk kadın gazeteci, İttihat ve Terakki Cemiyeti’nin tek kadın üyesi, Hilal-i Ahmer Cemiyeti genel sekreteri ve yazar.İlk Türk kadın romancılardan birisi olan Selma Rıza Hanım, Jön Türkler’in lideri Ahmet Rıza Bey’in kızkardeşidir.

Selma İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Selma ismi için yaptığımız araştırma sonucu Kuranı Kerimde geçmediği tespit edilmiştir.

Selma İsmi Caiz Mi?

ismininanlamlari.com olarak yaptığınız araştırmalar sonucunda sonucunda Selma isminin caiz olduğu tespit edilmiş olup rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Selma İsmi Akrostiş Şiir

Selma ismi ile ilgili Akrostiş şiirimiz aşağıdaki gibidir. Akrostiş şiiriniz mi var? Bize yollayın sizin adınıza yayınlayalım.

Sevgiye dair ne varsa beraber yaşadık
Eser gelirim sevginle beraber
Lâleler süslesin dilerim kalbini
Mutluluğumun kaynağısın
Aşk seninle anlam kazanacak

Sensiz ben ne yaparım
Elimde değil seni çok seviyorum
Lafların bittigi noktasın
Mutluluğu sadece sende bulurum
Ayrılıklar elbet birgün sona erecek

Gelen aramalar: Selma,selma isminin anlamı,selma anlamı,selma isminin ebced değeri,selma isminin kökeni

Tags: ,

Henüz Yorum Yapılmamış.

Bir Cevap Yazın