ABCÇDEFGHIİJKLMNOÖPRSŞTUÜVYZ
Sponsorlu Bağlantılar

Saliha

Saliha İsminin Anlamı, Saliha İsminin Genel İncelenmesi,  Saliha isminin kökeni, Saliha isminin analizi hakkında detaylı bilgileri bulabilirsiniz.Saliha ismi geçmişte bir çok bürokrat , şair , bilim insanı, sanatçı,sporcu,siyasetçi, yazar ve din adamları tarafından kullanılmış yaygın olarak bilinen isimler arasındadır.

  Sponsorlu Bağlantılar
 • İsim: Saliha
 • Anlam:İyi, yarar, yetkili, hakkı olan
 • Cinsiyet:Kız
 • İsim Tercihi: Uygun
 • İsim Tercihi Analizi: Çocuğunuza isminin verilmesinde, isminin anlamı, kökeni , Dini açıdan kullanımı veya söyleyişi konusunda herhangi bir sorun olmayıp rahatlıkla çocuğunuza ismi rahatlıkla verebilirsiniz.
 • ismininanlamlari.com Binlerce İsimin Anlamı, İsmin Analizi, Dini Açıdan İncelenmesi, Caiz Mi?, Kurandaki Anlamı,Ebced Değeri, Kuran Kerimde Geçiyor Mu?
  İsmin Kökeni, Karakteristik Analiz ve İsim ile ilgili Özel Yorumlar ve daha birçok bilgiyi sitemizde bulabilirsiniz.
  Ebced Değeri:
  İsme ait ebced değeri henüz girilmemiş.
 • Köken:Arapça

SALİHA Türkiye’de en çok kullanılan 493. isim (… 491. selami, 492. saadet, 493. saliha, 494. salim, 495. sercan, …). Ülkemizde yaklaşık her 2,265 kişiden birinin adı SALİHA ve ismin yaygınlık oranı binde 0.44.

Saliha ismi ile tanınan ünlüler:

Saliha Sebkati Valide Sultan (1680-1739) Osmanlı padişahı I. Mahmut’nın annesi, Valide Sultan ve Sultan II. Mustafa’in eşiydi.

Saliha Koç (d.1968) Acıbadem Sağlık Grubu Hemşirelik Hizmetleri Direktörü.

Saliha Dilâşub Valide Sultan (1627-4 Aralık 1689[2]) Osmanlı İmparatorluğu’nun Valide Sultan’ı, padişah II. Süleyman’ın annesi ve Sultan I. İbrahim’in eşiydi.

Sponsorlu Bağlantılar

Saliha Sultan (1811-1843) Osmanlı padişahı II.Mahmut’un ve Aşub-i Can Kadın Efendi’nin kızı ve Damat Gürcü Halil Rifat Paşa’nın eşidir.

Saliha İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Saliha ismi için yaptığımız araştırma sonucu Kuranı Kerimde geçmediği tespit edilmiştir.

Saliha İsmi Caiz Mi?

ismininanlamlari.com olarak yaptığınız araştırmalar sonucunda sonucunda Saliha isminin caiz olduğu tespit edilmiş olup rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Saliha İsmi Akrostiş Şiir

Saliha ismi ile ilgili Akrostiş şiirimiz aşağıdaki gibidir. Akrostiş şiiriniz mi var? Bize yollayın sizin adınıza yayınlayalım.

Sevgiye dair ne varsa beraber yaşadık
Ayrılıklar elbet birgün sona erecek
Lafların bittigi noktasın
İstiyorum ki sevdam ol
Hayat akıp gidiyor aniden
Ayrılıklar elbet birgün sona erecek

Sensiz ben ne yaparım
Ayrılıklar elbet birgün sona erecek
Lâleler süslesin dilerim kalbini
İstiyorum ki sevdam ol
Her gece seni düşünürken
Ayrılıklar elbet birgün sona erecek

Gelen aramalar: yhs-fh_lsonsw,saliha nin ebced hesabi kactir,saliha isminin anlamı,saliha isminin ebced değeri,saliha isminin kurandaki anlamı

Tags: , , , ,

Henüz Yorum Yapılmamış.

Bir Cevap Yazın