ABCÇDEFGHIİJKLMNOÖPRSŞTUÜVYZ
Sponsorlu Bağlantılar

Rumeysa

Sponsorlu Bağlantılar

Rumeysa İsminin Anlamı, Rumeysa isminin analizi, ismin genel incelenmesi, Rumeysa isminin kökeni, hakkında detaylı bilgileri bulabilirsiniz.Günümüzde kullanılan popüler isimlerden rümeysa  isminin benzeridir. Buna rağmen kullanımı bir o kadar yaygındır. İsmin diğer ayrıntıları aşağıdaki gibidir:

Rumeysa isminin analizi : Karar vermekte zorlanan, tereddütlü ve sert bir yapıya sahip olan, algılama enerjisi yüksek, mantıklı, hayaller kuran ve bu hayallerin en azından bir kısmını projelendirebilen, yaşadığı sert öğretiler neticesinde hayata bakış açısı şekillenen, bazı zamanlarda kırılgan olan, bunun yanı sıra ticarete yatkın bir zekaya sahip bir kişilik enerjisi verir.

  • İsim: Rumeysa
  • Anlam:Büyük yıldız
  • Cinsiyet:Kız
  • İsim Tercihi: Uygun
  • İsim Tercihi Analizi: Çocuğunuza isminin verilmesinde, isminin anlamı, kökeni veya söyleyişi konusunda herhangi bir sorun olmayıp rahatlıkla çocuğunuza ismi rahatlıkla verebilirsiniz.
  • ismininanlamlari.com binlerce isimin anlamı, analizi, kökeni ve daha birçok bilgiyi sitemizde bulabilirsiniz.
  • Sponsorlu Bağlantılar
  • Köken:Arapça

RUMEYSA Türkiye’de en çok kullanılan 1448. isim (… 1446. reyyan, 1447. ruhat, 1448. rumeysa, 1449. salman, 1450. seray, …). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı RUMEYSA ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

Rumeysa ismi ile tanınan ünlüler:

Rümeysa Sultan, Şehzade Mustafa’nın ikinci hanımıdır. Şehzade Mustafa’nın Ayşe Sultandan sonraki ikinci zevcesidir. Mahidevran Sultan’ın gelini olduğu bilinmekte olup dört çocuk annesidir. Çocukları Mihrişah Sultan ve Handan Sultan, Şehzade Orhan ve Şehzade Mehmet’dir.

Hatice Rumeysa Hayrıdil Aredba (d. Adler Abhazya 1873 – ö. İstanbul 1929) Sultan Vahideddin’in saraylısı.

Şehzade Mustafa ’nın eşi ve Şehzade Mustafa’nın ölen kardeşinin adını verdiği Şehzade Mehmed’in annesi.Doğum ve ölüm tarihi bilinmemektedir.Asıl adı Lucresia Gonzales’dir..Venedikli asil bir aileden gelir.şahzadenin boğdurulmasıyla Bursa’ya sürgün edilmiştir. Oğulları da boğdurulmuştur

Gelen aramalar: rumeysanın anlamı nedir,rumeysanin dini anlami nedir,rumeysanın anlamı,rumeysanin kökeni,rumeysa isim karekteri

Henüz Yorum Yapılmamış.

Bir Cevap Yazın