ABCÇDEFGHIİJKLMNOÖPRSŞTUÜVYZ
Sponsorlu Bağlantılar

Rumeysa

Rumeysa İsminin Anlamı, Rumeysa isminin analizi, ismin genel incelenmesi, Rumeysa isminin kökeni, hakkında detaylı bilgileri bulabilirsiniz.Günümüzde kullanılan popüler isimlerden rümeysa  isminin benzeridir. Buna rağmen kullanımı bir o kadar yaygındır. İsmin diğer ayrıntıları aşağıdaki gibidir:

Rumeysa isminin analizi : Karar vermekte zorlanan, tereddütlü ve sert bir yapıya sahip olan, algılama enerjisi yüksek, mantıklı, hayaller kuran ve bu hayallerin en azından bir kısmını projelendirebilen, yaşadığı sert öğretiler neticesinde hayata bakış açısı şekillenen, bazı zamanlarda kırılgan olan, bunun yanı sıra ticarete yatkın bir zekaya sahip bir kişilik enerjisi verir.

  Sponsorlu Bağlantılar
 • İsim: Rumeysa
 • Anlam:Büyük yıldız
 • Cinsiyet:Kız
 • İsim Tercihi: Uygun
 • İsim Tercihi Analizi: Çocuğunuza isminin verilmesinde, isminin anlamı, kökeni , Dini açıdan kullanımı veya söyleyişi konusunda herhangi bir sorun olmayıp rahatlıkla çocuğunuza ismi rahatlıkla verebilirsiniz.
 • ismininanlamlari.com Binlerce İsimin Anlamı, İsmin Analizi, Dini Açıdan İncelenmesi, Caiz Mi?, Kurandaki Anlamı,Ebced Değeri, Kuran Kerimde Geçiyor Mu?
  İsmin Kökeni, Karakteristik Analiz ve İsim ile ilgili Özel Yorumlar ve daha birçok bilgiyi sitemizde bulabilirsiniz.
  Ebced Değeri:
  İsme ait ebced değeri henüz girilmemiş.
 • Köken:Arapça

RUMEYSA Türkiye’de en çok kullanılan 1448. isim (… 1446. reyyan, 1447. ruhat, 1448. rumeysa, 1449. salman, 1450. seray, …). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı RUMEYSA ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

Rumeysa ismi ile tanınan ünlüler:

Rümeysa Sultan, Şehzade Mustafa’nın ikinci hanımıdır. Şehzade Mustafa’nın Ayşe Sultandan sonraki ikinci zevcesidir. Mahidevran Sultan’ın gelini olduğu bilinmekte olup dört çocuk annesidir. Çocukları Mihrişah Sultan ve Handan Sultan, Şehzade Orhan ve Şehzade Mehmet’dir.

Sponsorlu Bağlantılar

Hatice Rumeysa Hayrıdil Aredba (d. Adler Abhazya 1873 – ö. İstanbul 1929) Sultan Vahideddin’in saraylısı.

Şehzade Mustafa ‘nın eşi ve Şehzade Mustafa’nın ölen kardeşinin adını verdiği Şehzade Mehmed’in annesi.Doğum ve ölüm tarihi bilinmemektedir.Asıl adı Lucresia Gonzales’dir..Venedikli asil bir aileden gelir.şahzadenin boğdurulmasıyla Bursa’ya sürgün edilmiştir. Oğulları da boğdurulmuştur

Rumeysa İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Rumeysa ismi için yaptığımız araştırma sonucu Kuranı Kerimde geçmediği tespit edilmiştir.

Rumeysa İsmi Caiz Mi?

ismininanlamlari.com olarak yaptığınız araştırmalar sonucunda sonucunda Rumeysa isminin caiz olduğu tespit edilmiş olup rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Rumeysa İsmi Akrostiş Şiir

Rumeysa ismi ile ilgili Akrostiş şiirimiz aşağıdaki gibidir. Akrostiş şiiriniz mi var? Bize yollayın sizin adınıza yayınlayalım.

Rüzgar eser rahatlatır insanları
Umutla gözledim yollarını
Mutluluğu sadece sende bulurum
Eser gelirim sevginle beraber
Yok ne arayan nede soranım
Sensiz ben ne yaparım
Ayrılıklar elbet birgün sona erecek

Riyakar olman mutsuz eder
Umutla gözledim yollarını
Mutluluğu sadece sende bulurum
Eser gelirim sevginle beraber
Yok ne arayan nede soranım
Sensiz ben ne yaparım
Ayrılıklar elbet birgün sona erecek

Gelen aramalar: rumeysa isminin anlamı ve kökeni,rumeysaismininanlami,rumeysa anlami,rumeysa anlamı ne,rümeysa ne anlama gelir

Tags: , , ,

Henüz Yorum Yapılmamış.

Bir Cevap Yazın