ABCÇDEFGHIİJKLMNOÖPRSŞTUÜVYZ
Sponsorlu Bağlantılar

Mira

Mira İsminin Anlamı, Mira isminin kökeni, Mira İsminin Genel İncelenmesi, Mira isminin analizi,  kökeni, Bu ismi kullanan ünlü kişiler, detaylı incelemesi hakkında detaylı bilgileri bulabilirsiniz. Mira ismi günümüzde çok fazla tercih edilen popüler kız isimlerimizden biridir.  Günümüzde birçok sanatçı ve ünlü kişinin kullandığı isimlerden biri olup, Mira ismi ile ilgili daha fazla bilgi aşağıdaki gibidir;

Mira isminin analizi : Pratik zekâya sahip olan, aklını iyi kullanabilen, hassas ve çok duygusal, sürekli karar vermede zorlanan, özellikle algılası yüksek olup mantık konusunda bazı konuları kafasına tam oturtamayan, sıkıntısını sürekli belli eden.

Sponsorlu Bağlantılar

 • İsim: Mira
 • Anlam:Eski likya kentlerinden birinin adı. Bir kuyruklu yıldız adı. Ayrıca ispanyolcada da “bak” anlamındadır.
 • Cinsiyet:Kız
 • İsim Tercihi: Uygun
 • İsim Tercihi Analizi: Çocuğunuza isminin verilmesinde, isminin anlamı, kökeni , Dini açıdan kullanımı veya söyleyişi konusunda herhangi bir sorun olmayıp rahatlıkla çocuğunuza ismi rahatlıkla verebilirsiniz.
 • ismininanlamlari.com Binlerce İsimin Anlamı, İsmin Analizi, Dini Açıdan İncelenmesi, Caiz Mi?, Kurandaki Anlamı, Kuran Kerimde Geçiyor Mu?
  İsmin Kökeni, Karakteristik Analiz ve İsim ile ilgili Özel Yorumlar ve daha birçok bilgiyi sitemizde bulabilirsiniz.
  Ebced Değeri:
  İsme ait ebced değeri henüz girilmemiş.
 • Köken:Latince

MİRA kelimesi Türkiye’de en çok kullanılan 2472 ad arasında yer almayacak kadar nadir bir isim ve yaygınlık oranı 30.000’de 1’den az.

Mira ismi ile tanınan ünlüler:

Tümgeneral Olivier Mira Armstrong, aynı zamanda Briggs’in yıkılmaz kale duvarı ve Buzlar Kraliçesi adıyla da bilinir.

Mira Katherine Sorvino (d. 28 Eylül 1967) Oscar ve Altın Küre ödüllü, Amerikalı aktris.Mighty Aphrodite filmi ile En İyi yardımcı Kadın Oyuncu dallarında BAFTA ve SAG ödüllerine aday gösterilmiş, Oscar ve Altın Küre ödülü kazanmıştır.

Mira Furlan (d. 7 Eylül 1955), şu anda Birleşik Devletler’de yaşayan Hırvat oyuncu ve şarkıcı. Daha çok, bilim kurgu dizisi olan Babylon 5‘taki Minbari Ambassador Delenn ve Lost‘taki Danielle Rousseau karakteriyle tanınmaktadır.

Mira Enver Avad (Arap: ميرا أنور عوض, d. 11 Haziran 1975, Celile), İsrailli şarkıcı, oyuncu.

Sponsorlu Bağlantılar

Mira-Sintra Portekiz’de Sintra belediyesine bağlı olan, 6.106 nüfuslu (2001) bir bucaktır (Portekizce: freguesia).

Mira Gittner Alman film aktristi, editör ve oyuncudur. Almanya, wtp international GmbH şirketinde yapım ve dağıtım adına grafik tasarım alanından sorumludur.

Pasqual Maragall i Mira (d. 13 Ocak 1941, Barcelona), Katalonya Özerk Bölgesi’nin 127 başbakanıdır. 1982-1992 arasında Barcelona belediye başkanlığı yapmış ve olimpiyatların şehirde yapılmasını sağlamıştır. Diana Garrigosa ile evlidir.

Mira Alfassa ardından Mirra Morisset ve Mirra Richard, (d. 21 Şubat 1878 – ö. 17 Kasım 1973) Anne olarak da tanınan Hindistanlı Guru Sri Aurobindo’nun manevi işbirlikçisi, pozitivist[kaynak belirtilmeli], materyalist.[kaynak belirtilmeli]

Miranda Kerr (d. 20 Nisan 1983 Sidney), Avustralyalı manken.

Mira İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Mira ismi için yaptığımız araştırma sonucu Kuranı Kerimde geçmediği tespit edilmiştir.

Mira İsmi Caiz Mi?

ismininanlamlari.com olarak yaptığınız araştırmalar sonucunda sonucunda Mira isminin caiz olduğu tespit edilmiş olup rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Mira İsmi Akrostiş Şiir

Mira ismi ile ilgili Akrostiş şiirimiz aşağıdaki gibidir. Akrostiş şiiriniz mi var? Bize yollayın sizin adınıza yayınlayalım.

Mutluluğumun kaynağısın
İstiyorum ki benim ol
Rüzgar eser rahatlatır insanları
Aşk seninle anlam kazanacak

Mutluluğu sadece sende bulurum
İstiyorum ki sevdam ol
Rüzgar eser rahatlatır insanları
Ayrılıklar elbet birgün sona erecek

Gelen aramalar: mira ismi kuranda geçiyormu,mira isminin gerçek anlamı,mira isminin anlamı ve kuranda geçiyormu,mira anlamı nedir,Mira İsminin Manasi

Henüz Yorum Yapılmamış.

Bir Cevap Yazın